Almond Facial Care

Valkoisena tai vaaleanpunaisena kukkiva, lumoavan kaunis mantelipuu voi kasvaa seitsemän metriä korkeaksi. Weledan käyttämä manteliöljy on peräisin makeasta lajista, Prunus Amygdaluksesta. Manteliöljy on hyvin hienojakoista, läpikuultavaa ja hajutonta. Herkkäkin iho sietää sitä hyvin ja se imeytyy ihoon helposti. Manteliöljyn olennaisten rasvahappojen ansiosta öljy on tehokas suoja kosteuden haihtumiselta ja ihon omaa luonnollista suojaa vahvistava.

 

Manteli-sarjan tuotteet sisältävät manteliöljyä, luumunkiviöljyä ja oratuomiuutetta. Suosittelemme sarjaa iholle, joka on jostain syystä epätasapainossa tai herkistynyt. Myös akneihon hoidon aloitamme Manteli-sarjan tuotteilla.

Yksinkertaiset koostumukset, puhtaimmat mahdolliset raaka-aineet luomu- tai biodynaamista laatua ja hajusteettomuus tekevät tuotteista hyvin siedetyt herkimmälläkin iholla. Myös tuoksuille herkät pitävät sarjan tuotteista.

Sarjan tuotteet: Almond Soothing Cleansing Lotion, Almond Soothing Facial Oil, Almond Soothing Facial Lotion, Almond Soothing Facial Cream, Almond Soothing Masque