Cleansing Facial Care

Puhtaan ja kirkkaan ihon perustana on hellä mutta tehokas puhdistaminen kahdesti vuorokaudessa.

Weledan uutuustuotteiden sisältämä taikapähkinäuute vaikuttaa ihoa rauhoittavasti, viilentävästi ja huokosia kevyesti supistaen. Sillä on myös tulehduksia ehkäisevä vaikutus. Villiruusun lehtiuute virkistää ja supistaa ihohuokosia. Iirisjuuren uute tasapainottaa kuivien ja rasvaisten alueiden välistä eroa. Se sisältää luonnon antioksidantteja ja rauhoittaa ihoa.

Weledan miedot puhdistusemulsiot poistavat lian ja meikin kunnolla, ihoa kuitenkaan kuivattamatta. Ihosi puhdistuu hellävaraisesti ja tuntuu raikkaalta.Silmämeikin poistamiseksi suosittelemme kaikille ihotyypeille Almond Soothing Facial Oil:ia ( Manteli-öljyä), joka sopii myös vedettömän meikin poistoon.

Syyskuussa 2010 myyntiin tulevassa Puhdistussarjassa on kolme tuotetta:

Gentle Cleansing Milk, Refining Toner normaalille ja sekaiholle sekä One-Step Cleanser & Toner normaalille ja kuivalle iholle. - Näiden tuotteiden käyttäjille sopivat parhaiten joko Iiris-, Villiruusu- tai Granaattiomena- hoitovoiteet. 

Herkkäihoiselle suosittelemme Almond Soothing Cleansing Lotion:ia sekä Almond Soothing Facial Oil:ia.